20 Doların Altına Evin Çevresinde Yapılması Gereken 20 Şey

2022-10-30 16:54:43 By : Ms. Dorothy Meng

Kat Hodgins Tarafından |14 Ekim 2022 10:17 tarihinde yayınlandı

Eviniz muhtemelen sahip olduğunuz en büyük yatırımlardan biridir ve ara sıra bakım yaparak evinizin değerini ve içindekileri koruyarak korumak önemlidir.Evde sizi rahatsız eden şeyleri görmezden gelmeyi bırakın ve bunun yerine onları düzeltin.Herhangi bir DIYer'ın bir profesyonelin yardımı olmadan ve cepten çok az maliyetle yönetebileceği birçok ev geliştirme projesi vardır. Boya Hattı/Sprey Boya Makinaları

20 Doların Altına Evin Çevresinde Yapılması Gereken 20 Şey

Önleyici bakımdan estetik iyileştirmelere kadar 20 dolardan daha az bir fiyata evinizde tamir edebileceğiniz 20 şey.

İLGİLİ: Evinizde 20 Dolar Harcamanın En İyi 20 Yolu

Bulaşık makinenizin uzun süre dayanmasını istiyorsunuz ve bu önleyici bakımla mümkündür.Yemek artıkları, kir, yağ ve sabun köpüğü birikmesi, makinenin verimliliğini ve temizleme etkinliğini engelleyebilir, ayrıca mutfağa hoş olmayan bir koku katabilir.

Tahliyeyi manuel olarak temizlemek ve bulaşık makinesini içinde bir bardak sirke ile sıcak su döngüsünde çalıştırmak, kötü kokuları giderecek ve makinenin dağılmasına ve açık kalmasına neden olacaktır.Bu cihazdan en iyi performansı elde etmek için bulaşık makinesinin nasıl temizleneceğine ilişkin kılavuzumuzu takip edin.

Paslanmaz çelik cihazlarınızdaki çiziklerin kalıcı bir özellik olması gerekmez.İnce çiziklerden daha derin, göze çarpan çiziklere kadar birçoğu potansiyel olarak çıkarılabilir.

Çizik giderme kitleri yaklaşık 10$'dır ve kullanımları oldukça basittir.Çizik ne kadar büyük olursa olsun, her zaman tane yönüne giderek parlatın.Bu projenin özü, parlak cihazlarınızın yüzeyini eski haline getirmek için en ince taneye kadar ilerleyerek en kaba tane ile başlamanızdır.Bunu nasıl düzgün bir şekilde yapacağınızı öğrenmek için paslanmaz çelikten çiziklerin nasıl giderileceğiyle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

İster güzel bir ahşap şifonyer edinmiş olun, ister evinizde muhteşem bir ahşap masanız olsun, kendinizi çekmeceleri açmakta zorlanırken bulabilirsiniz.Diğer malzemelerden farklı olarak ahşap, özellikle nemli ortamlarda zamanla eğilme eğilimindedir.Çekmeceleri açmak için güç kullanmaya devam etmek yerine, onları tamamen çıkarın, ardından çekmece sürgülerine, kenarlarına ve çekmecenin şifonyer veya sandıkla temas ettiği yüzeylere bir blok parafin mumu sürün.Balmumu daha az sürtünme yaratarak çekmecenin bir kez daha daha düzgün kaymasına yardımcı olur.Amazon'da 9,99 dolara bir parafin mumu bloğu bulabilirsiniz.

İLGİLİ: Bob Vila Radyo: Mobilya için Hızlı Düzeltmeler

Telefonu elinize alıp su damlayan musluğu tamir etmesi için bir tesisatçı çağırmadan önce, bunu hızlı bir kendin yap projesi yapmayı düşünün.Sadece birkaç ev aleti ve hırdavatçıya hızlı bir gezi ile su ve para israfına son verin.

Çoğu zaman, sızıntılara gevşek bir bağlantı veya arızalı bir rondela neden olur ve bunlar, tesisat eskidikçe veya lavabonun kullanımı arttıkça bozulabilir.10 doların altında bir yıkayıcı seti alabilirsiniz ve sadece bir tanesi için 3 doların altında ödeme yaparsınız.Bir damlamayı susturmak için, akan muslukları onarma kılavuzumuzu takip edin ve ardından arkanıza yaslanın ve sessizliğin keyfini çıkarın.

Dolap kapaklarının tekrar tekrar çarpılması sadece yüksek sesle değil, aynı zamanda zaman içinde kapınızın hizalanmasını da etkileyebilir - özellikle bükülebilen, bükülebilen veya kırılabilen ahşap dolaplar.

Yavaş kapanan menteşeler çok pahalı olduğunda, uygun fiyatlı ve son derece kolay bir DIY, dolap ve dolap kapaklarınızı korumak için sesi emmek ve hasara karşı yastıklamak için küçük tamponlar eklemektir.Bu 100 dolap kapısı tamponu paketi, Amazon'da 10 doların altında bir fiyata mevcuttur.

İLGİLİ: Çözüldü!Kapıların Çarpmasını Nasıl Önlersiniz?

Duş gideri saç tutucusuna sadece birkaç dolar harcayarak gelecekteki bir baş ağrısından ve bir tesisatçı masrafından kurtulun.Bu küçük tahliye koruyucuları suyun akmasına izin verir, ancak saç ve diğer kalıntıların birikmesini ve borularınızı tıkamasını önler.

Tarza bağlı olarak, bu örgü saç tutucular giderin tam üstüne oturabilir veya giderin içine takılabilir ve alet kullanmadan yerlerine yerleştirilebilir.

İLGİLİ: Duş Kanalı Nasıl Açılır

Gördüğümüz en güzel mobilya parçalarından bazıları ahşaptan yapılmıştır, ancak bu malzemenin bir dezavantajı vardır - nemle karışmaz.Bir kişi bardak altlığı kullanmayı unuttuğu için artık kaç masa, şifonyer veya masaüstünde su halkası lekesi var?

Mobilyaları silmek yerine, muhtemelen evinizde bulunan eşyalarla saklayabilirsiniz.Ahşaptaki su lekeleri söz konusu olduğunda, hasarı üç şekilde en aza indirebilirsiniz: En düşük ayarında boş bir ütü kullanın, bölgeye mayonez sürün veya beyaz jel olmayan bir diş macunu ile ovalayın.Bu yöntemlerin her biri için adım adım öğreticimizi izleyin.

Bar tabureleri, masa ayakları ve banklar, ufak sallantılara sahip olabilecek mobilya suçlularından sadece birkaçıdır.Bu dengesizlikler rahatsız edicidir, ancak belki de daha fazla zaman alan bir şekilde düzeltmeyi garanti edecek kadar aşırı değildir.Geçici de olsa hızlı kazanan bir proje istiyorsanız, geçici bir dolgu olarak sıcak tutkal ve madeni para kullanın.Tabii ki, daha amaca yönelik bir çözüm istiyorsanız, Amazon'dan gelen bu mobilya düzleştiricileri 15 doların altında.

Gıcırtılı zeminleri çözmek daha çok bir ara DIY'dir, ancak ev sahipleri her zaman biraz daha fazla deneyime sahip birinden ekstra yardım alabilirler.Mümkünse sorunu zeminin altından çözmeye çalışmak isteyeceksiniz.

Nasıl düzeltileceğini bilmek için gürültünün kaynağını belirlemeniz gerekir.Alt zemin ve kirişler arasındaki daha küçük boşluklar, inşaat yapıştırması veya şimlerle onarılabilir, ancak daha büyük boşlukların 2 × 4 ile desteklenmesi gerekebilir.Döşeme tahtalarınızı tekrar sessiz hale getirmek için gıcırtılı bir zemini nasıl düzelteceğinize ilişkin kılavuzumuza bakın.

Belki de estetik bir yükseltmenin zamanı gelmiştir, mevcut kapı tokmağınız düzgün çalışmıyor veya hareket sorunu olanların kapıyı daha kolay açabilmesi için bir kola geçmeniz gerekiyor.Kapı kollarınızı değiştirme sebebiniz ne olursa olsun, bu, elinizde doğru araçlara sahip olmanızı sağlayan nispeten kolay bir Kendin Yap etkinliğidir.

Mevcut kapı tokmağınızın tasarımına bağlı olarak, bir Allen anahtarı, ataş veya düz uçlu tornavida yardımıyla çıkarmanız gerekecektir.Bu öğeyi yapılacaklar listenizden kontrol edebilmeniz için kapı tokmağını nasıl çıkaracağınız ve değiştireceğiniz konusunda size yol göstereceğiz.

Anahtarlarınız kapı kilitlerinizde, garaj kilitlerinizde, asma kilitlerde veya evdeki diğer kilitlerde yapış yapış hissediyorsa, bunu göz ardı etmeyin.Bir kilidi açmak zorlaştığında, anahtarınız sıkışmadan önce onu yağlamanız gerekir ve bir çilingir tutmanız gerekir.

Yağlama ayrıca kilitlerinizi gerçekten gerekli olmadan önce değiştirme maliyetinden de tasarruf etmenizi sağlar.Bir kutu basınçlı havanız varsa, içindeki tozu temizlemek için kilidin üzerinde kullanın.WD-40, kısa bir süre için hızlı bir çözümdür, ancak gerçek bir numara kalem kullanmaktır.Kurşun kalem ucu, pahalı kilit yağlayıcılarla aynı karbon atomu düzenine sahip olan grafitten yapılır.Anahtarınızı ve kilidin dışını bir kalemle ovalayın ve sadece anahtarı kilitte kullanmak işleri tekrar gevşetecektir.

İLGİLİ: Çözüldü!İki Ana Kapı Kilidi Türü Nedir ve Hangisi Benim İçin En İyisidir?

Bir HVAC filtresini düzenli olarak değiştirmek, atlamak istemeyeceğiniz bir önleyici bakım maddesidir.Kir, toz ve diğer partikülleri hapsetmek için yapılan HVAC filtreleri, bu partiküller ısıtma ve klima sistemlerinizin gereğinden fazla çalışmasına neden olabileceğinden, cihazlarınızı da korur.Bu sistemlere ne kadar çok yük bindirirseniz, o kadar çabuk yıpranırlar - size yeni bir filtreden çok daha fazla paraya mal olacak bir yedek.HVAC filtrelerinin maliyeti yirmi dolardan daha azdır, ancak toplu olarak satın alabilirseniz her birinin toplam maliyeti daha da ucuzdur.

İLGİLİ: HVAC Filtreleri Hakkında Bilmediğiniz Şeyler

Belki de başka bir ev onarım projesine atlamakta tereddüt ediyorsunuz çünkü en son boyadığınızda, bu güne kadar görünen birkaç hata yaptınız.Bazıları muhtemelen evinizde bulunan çeşitli teknikler ve malzemeler kullanarak birkaç farklı yüzeyden boyayı çıkarmak mümkündür.

Bulaşık sabunu, tıraş bıçağı, zeytinyağı, gliserin, boya sökücü ve çelik yün, boyama kazalarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecek malzemelerdir.Her şeyden boyayı nasıl çıkaracağınızla ilgili kılavuzumuzu takip edin ve bu DIY kazası olduğunda evinizi nasıl kurtaracağınızı öğrenin.

İLGİLİ: Boyalar, Lekeler ve Daha Fazlası: Herhangi Bir Proje için Doğru Ahşap Kaplamayı Seçme

Kurutucu havalandırma deliğinde birikmiş tiftik, cihazınızın verimini düşürebilir, kuruma süresini yavaşlatabilir ve kurutucunun arkasında yangın riskini artırabilir.Bir sürü giysi çalıştırdığınızda tiftik filtresini çıkarmak harika bir başlangıçtır, ancak kurutma makinenizin düzgün çalışmadığını, dokunulamayacak kadar sıcak olduğunu veya yanık kokusu yaydığını fark ederseniz, temizleme zamanınız çoktan geçmiş demektir. kanal, sadece filtre değil.

Neyse ki, kolay ve uygun fiyatlı bir proje.Havalandırmayı vakumunuzdaki hortum eki ile vakumlayabilir ve ardından havalandırma deliğinden kalan kalıntıları almak için en iyi kurutucu temizleme kitleri kılavuzumuzdan temel bir kit seçebilirsiniz.Bu proje için adım adım talimatlarımızı alın ve evinizin dışındaki havalandırmayı da unutmayın.Bu, yıllık ev bakım projeleri listenize harika bir ektir.

Uyumsuz veya modası geçmiş çıkış kapakları görsel olarak can sıkıcı olabilir.Düz uçlu bir tornavida ve sadece birkaç dakika harcayarak, mevcut plakaları daha iyi bir tasarıma veya tek biçimliliğe sahip bir şeyle değiştirebilirsiniz, böylece her renk eşleşir.Her zaman yeşil tasarımlardan göz alıcı dekor geliştiricilere kadar çok sayıda estetik seçenek var.Amazon'da bulunan bu modern çıkış kapaklarının görünümünü (ve fiyatını) beğendik.

Nem, yetersiz yapıştırıcı veya kötü kurulum, duvar kağıdının soyulması için suçlanabilir.Ancak, tüm umutlar kaybolmaz.Duvar kağıdınızın görünümünü seviyorsanız, yine de kurtarılabilir olabilir.Duvar kağıdı tam anlamıyla dikiş yerlerinden ayrıldığında, tamiri oldukça kolaydır.

Uygun fiyatlı duvar kağıdı araçlarını kullanarak, dikişi duvara tam olarak yapıştığı yere kadar geri çekebilir ve yeniden yapıştırabilir veya duvar kabarcıklarına yapıştırıcı enjekte edip düzleştirebilirsiniz.Duvar kağıdı soyulmasının nasıl düzeltileceği ve onarılacağıyla ilgili kılavuzumuzu takip edin, böylece doğru olanı elde edersiniz.

Duvarlar, mobilyaların yerinin değiştirilmesi, sanatın duvardaki bir yerden başka bir yere taşınması ve bazen sadece normal aşınma ve yıpranma gibi her türlü şekilde boyanır.Delik küçükse (dört inç çapında veya daha küçükse) bir müteahhit kiralamaya gerek yoktur;muhtemelen deliği kendiniz doldurabilir veya yamalayabilirsiniz.

Duvardaki deliklerin sabitlenmesiyle ilgili Kendin Yap kılavuzumuz, duvarınızı yeniden bütün yapmak için denenmiş ve doğrulanmış üç yöntemi kapsar.Diş macunundan ev yapımı dolgu macununa, karton ve un macunu kullanarak yaratıcı bir yama işine kadar bu yöntemler, son derece sıkı bir bütçeye bağlı olanlar için bile delikleri düzeltmeye yardımcı olabilir.

Enerji faturalarından tasarruf etmek için hava sıyırma, maliyetlerinizi düşürmenin ve kış soğuğunun sıcak evinizi işgal etmesini önlemenin basit bir yoludur.

Bu ev onarımı daha kolay olamazdı ve sizi ısıtma faturanızdan kurtardığı para, hava koşullarına karşı sıyırma malzemesine harcayacağınız yirmi dolardan daha azına değer.Bu DIY ev projesine genel bakış, kapınızı ve pervazınızı temizlemek, kapıyı ölçmek, hava sıyırma işlemini kesmek ve yerine yapıştırmaktır.Yardıma ihtiyacınız olursa, hava durumu sıyırma işleminin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım eğiticimizi okuyabilirsiniz.

Dış mekan bitkilerinizi sezon boyunca canlı tutmak için usta bir bahçıvan veya uzman bir peyzaj mimarı olmanıza gerek yok.Malçlamanın ilkbahar ve yaz aylarında avantajları olsa da, sonbaharda bitkilerinize malç eklemek onları kışa hazırlar.Sonbaharda malçlamayla ilgili rehberimiz, bu aktivitenin uzun ömürlü bitkileri nasıl koruduğunu, toprağı nasıl beslediğini, bitki köklerini nasıl yalıttığını ve yabani otları nasıl caydırdığını özetliyor.

İLGİLİ: Bir Yard Malç Ne Kadardır?

Uzun bir yazdan sonra, fıskiye başlıkları çim biçmekten, haftalık kullanımdan ve ara sıra bahçedeki çocukların futbol maçından dayak yiyor.Kışın aşırı sıcaklıklardan sonra aşınma ve yıpranma gösterebilirler.Yılın herhangi bir zamanı, kırık parçaları değiştirmek için iyi bir zamandır ve en iyi haber, çoğu insanın düşündüğünden çok daha uygun fiyatlı olmalarıdır.

3 doların altında için standart bir açılır sprinkler başlığı alabilirsiniz ve 12 doların altında profesyonel sınıf versiyonunu alabilirsiniz.Altı kolay adımda sprinkler başlıklarını onarmak için kılavuzumuzla kurulum basittir ve ardından peyzajınızı uzun süre sulamaya hazır olacaksınız.

Açıklama: BobVila.com, yayıncıların Amazon.com'a ve bağlı sitelere bağlanarak ücret kazanmaları için bir araç sağlamak üzere tasarlanmış bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates Programına katılır.

Telif Hakkı © 2022 Acton Media Inc. Tüm hakları saklıdır.

20 Doların Altına Evin Çevresinde Yapılması Gereken 20 Şey

Güç Püskürtme Makinesi Makaleler, yapılan herhangi bir satın almanın gelirini paylaşmamızı sağlayan satış ortağı bağlantıları içerebilir.